Kontakti
Adrese:
Vecmīlgrāvja
5. līnija, 26

Jūras Medicīnas centra Vecmīlgrāvja slimnīca:
Tālrunis:
27586524
67586524:
Fakss:
67577348:

Aktualitātes

Iespējas mazturīgajiem iedzīvotājiem risināt atkarības problēmas.

Sakarā ar izmaiņām „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā”, MK nolikums Nr. 1046., kuras veiktas 2010. gada 12. janvārī, mazturīgajiem iedzīvotājiem ir iespēja ārstēties no alkohola un narkotiku atkarības „Minesotas programmā”, SIA „Akrona12” ārstniecības centrā, kas atrodas Rīgā, Jūras Medicīnas centra Vecmīlgrāvja slimnīcas teritorijā, Vecmīlgrāvja 5. līnijā 26. Ārstniecības un uzturēšanās izmaksas tiek segtas no valsts budžeta līdzekļiem.

Lai iestātos ārstniecības iestādē, nepieciešama dzīvesvietas deklarēšanās izziņa un izziņa par trūcīgas personas statusu (kuras darbības laiks ietver ārstēšanās laiku programmā, 29 kalendārās dienas).

 SIA "Akrona12" pacientiem ar funkcionāliem traucējumiem nodrošina veselības pakalpojumu (Minesotas 12 soļu programmu) atbilstoši apstiprinātai medicīniskai tehnoloģijai, kā arī nodrošina vides pieejamību – iespēju patstāvīgi nokļūt iestādē un atbilstoši prasībām aprīkotu tualetes telpu.

Sīkāka informācija pieejama zvanot uz SIA „Akrona 12” tālruni 67586524 vai rakstot e-pastā

info@akrona12.lv

minesota@akrona12.lv

Jau 20 gadus mūsu valstī pastāv rehabilitācijas programma jeb Minesotas programma atkarīgo ārstēšanā. Šī metode sniedz iespēju panākt pilnvērtīgu remisiju (atturību), kad cilvēks spēj dzīvot skaidrā un vienlaikus justies komfortabli, radikāli mainot savu dzīvesveidu un uzlabojot dzīves kvalitāti kopumā.

Speciālisti Latvijā ar šo programmu pirmo reizi iepazinās 1988. gadā, bet pirmo ārstēšanas nodaļu atvēra 1990. gadā. Šobrīd Latvijā ir 3 Minesotas programmas nodaļas – divas Rīgā: Narkoloģijas valsts aģentūra un SIA „Akrona12” un viena Jelgavā – narkoloģijas slimnīcā. Minesotas programmas nodaļās uzņem alkohola, narkotiku un azartspēļu atkarīgus vīriešus un sievietes, kuri vismaz 5 dienas ir skaidrā vai saņēmuši detoksikācijas kursu pēc ilgstošas alkohola vai narkotiku lietošanas. Ārstēšanās kurss stacionārā (slimnīcā) ilgst 28 dienas, un lielāko daļu izdevumu sedz valsts. Galvenais programmas mērķis ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, mudinot viņu uz pašattīstību, izaugsmi un sevis pilnveidošanu.

Lūgums par atkarīgo atveseļošanās iespējām informēt Jūsu pakļautībā esošos Sociālo dienestu darbiniekus, kas ikdienā strādā ar klientiem, kuri cieš no alkohola un cita veida atkarības.

Ar cieņu, SIA Akrona12 direktors

Māris Preinbergs

2010. gada 15. martā