Kontakti
Adrese:
Vecmīlgrāvja
5. līnija, 26

Jūras Medicīnas centra Vecmīlgrāvja slimnīca:
Tālrunis:
27586524
67586524:
Fakss:
67577348:

Anonīmie narkomāni

Kas ir Anonīmo Narkomānu programma

NA ir bezpeļņas vīriešu un sieviešu sadraudzība, kuriem narkotikas ir kļuvušas par galveno problēmu. Mēs esam atkarīgie, kuri atveseļojas, un kuri regulāri satiekas, lai palīdzētu viens otram saglabāt tīrību. Šī programma nozīmē pilnīgu atturību no jebkāda veida narkotikām. Ir tikai viena prasība lai kļūtu par sadraudzības biedru – tā ir vēlēšanās pārtraukt lietošanu. Mēs iesakām Tev atbrīvoties no aizspriedumiem un dot sev laiku. Mūsu programma sastāv no principiem, kuri uzrakstīti tik vienkārši, ka mēs varam tiem sekot mūsu ikdienas dzīvē. Pats svarīgākais šajos principos ir tas, ka tie strādā.

NA nav nekādu saistību. Mēs neesam piesaistīti citām organizācijām, mums nav dalības maksas vai biedra naudas, mēs neprasām nekādus parakstus vai solījumus. Mēs neesam saistīti ne ar kādām politiskām, reliģiskām, iekšlietu un varas struktūrām un neatrodamies neviena uzraudzībā. Mums var pievienoties jebkurš, neatkarīgi no vecuma, rases, seksuālās identitātes, ticības, reliģiskās piederības vai tās trūkuma.

Mūs neinteresē ko un cik Tu lietoji, ar ko biji saistīts un ko esi darījis pagātnē, cik daudz vai maz Tev pieder, mūs interesē, ko Tu gribi uzsākt sakarā ar Tavu problēmu un kā mēs varam Tev palīdzēt. Jaunpienācējs ir pats svarīgākais cilvēks jebkurā sapulcē, jo mēs saglabājam to, kas mums ir, tikai atdodot. No mūsu grupu pieredzes mēs zinām, ka tie, kas turpina regulāri apmeklēt mūsu sapulces, saglabā tīrību.


 NA ATTĪSTĪBA
Anonīmie narkomāni (NA) atdalījās no Anonīmo Alkoholiķu kustības pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigās. Pirmās AN sapulces notika Losandželosā, Kalifornijas štatā, ASV, 50-to gadu sākumā. Pēc tam, kad 1953. gadā Anonīmo Alkoholiķu 12 soļi tika formāli adaptēti pie AN, Anonīmie Narkomāni sāka attīstīties, no sākuma, kā neliela kustība ASV. Šodien tā ir viena no senākajām un vislielākajām līdzīga tipa Savienībām pasaulē. Daudzu gadu garumā savienība attīstījās ļoti lēni, virzoties no Losandželosas citu lielo Ziemeļamerikas pilsētu virzienā. 70-to gadu sākumā pirmās grupas parādījās Austrālijā. 1983. gadā Anonīmie Narkomāni publicēja pašu Bāzes Tekstu, kas deva spēcīgu grūdienu Savienības grupu izaugsmei. Grupas sāka strauji formēties Brazīlijā, Kolumbija, Vācijā, Indijā, Īrijā, Japānā, Jaunzēlandē un Lielbritānijā.

Šodien Anonīmie Narkomāni (NA)– tas ir samērā labi attīstīts grupu tīkls, kuri atrodas praktiski visur, ar vislielāko daudzumu ASV, Rietumeiropā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Nemitīgi notiek jaunu NA grupu un savienību formēšana, kuri strauji rodas Indijā, Austrumāzijā, Tuvajos Austrumos un Austrumeiropā. Anonīmo Narkomānu brošūras un literatūra uz doto brīdī pārtulkoti 36 valodās, procesā notiek tulkošana vēl 16 valodās.

NA Sadraudzības interneta mājas lapa imagesCA5N2U6Q